SZANOWNI PAŃSTWO

Od jesieni 2016 chcemy rozpocząć dziewiąty sezon cyklu koncertowego „Perły w koronie” odbywającego się w klasztorze sióstr nazaretanek w Ostrzeszowie. Gospodynie obiektu i organizatorzy zrealizowali do tej pory aż 54 wydarzenia artystyczne, które gromadziły liczne grono melomanów z Ostrzeszowa i okolic. Każdy koncert miał odpowiednią oprawę scenograficzną, techniczną i konferansjerską przygotowywaną specjalnie na potrzeby artystów oraz repertuaru. Ambicją twórców cyklu jest zawsze przedstawianie utworów należących do kultury wysokiej - rzadko dostępnej w środkach masowego przekazu, dzięki czemu realizujemy ważną w kulturze misję edukacyjną.
Bez wątpienia „Perły w koronie” są wydarzeniem o charakterze artystycznym ważnym dla całego regionu. Możemy nawet pochwalić się premierowymi wykonaniami dzieł Evgila Hovllanda – znanego norweskiego kompozytora muzyki religijnej - przygotowanymi przez artystów Filharmonii Kaliskiej. Nasze koncerty stanowią element promocji klasztornego zespołu pobernardyńskiego w Ostrzeszowie. Wielu ludzi, przychodzących do klasztornej świątyni, z radością i ciekowością ogląda także efekty remontów i nowe wystawy muzealne. Wielką dumą organizatorów są koncerty rodzinne, nawiązujące przecież do charyzmatu s. Nazaretanek. Rodzinne muzykowanie integruje, inspiruje, tworzy pozytywne wzory zachowań, a także zachęca do wspólnego spędzania wolnego czasu przy muzyce.

W dziewiątym sezonie planujemy kilka ciekawych koncertów, których bohaterami będą zawsze wspaniali artyści. Co zatem przed nami? Zagrają klasztorne organy, usłyszymy ich urokliwe połączenie z trąbką oraz pięknymi kobiecymi głosami; sopranem i mezzosopranem. Jak co roku zachęcimy do wspólnego śpiewania ostrzeszowskie rodziny muzykujące i spotkamy się ze znakomitymi muzykami festiwalu „Schola Catorum”. Oczywiście będą także niespodzianki, prosimy śledźcie Państwo naszą stronę internetową. Znajdą się tam zdjęcia, filmy i komentarze.

Aby tworzyć, potrzebujemy ludzkiej życzliwości i otwartości serc. Bądźcie Państwo z nami, wielkie rzeczy powstają zawsze z małych ziarenek, a każda „muzyczna perła” na nowo napełnia skarbiec duchowej wspólnoty.. Przed wiele pięknych wieczorów pełnych emocji i wzruszeń. Do zobaczenia.


PRZYKŁADOWY PLAKAT